czwartek, 02 października 2014

1. W gimnazjum uczy się 441 uczniów
  2. Max/min l. ucz. w klasie - 32/23
  3. Szkoła pracuje na jedną zmianę od godz. 8.00 do godz. 15.20
  4. Zebrania z rodzicami raz w miesiącu, konsultacje z wychowawcą raz w tygodniu.
  5. Uczniowie uczą się j. angielskiego i j. niemieckiego.
  6. Szkoła posiada 2 sale gimnastyczne, pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej oraz salę gimnastyczną do minikoszykówki, salę do gimnastyki korekcyjnej, saunę i siłownię. Szkoła dysponuje również "Orlikiem" (boisko trawiaste do piłki nożnej, boisko ze sztuczną nawierzchnią do koszykówki.
  7. Uczniowie naszej szkoły trenują koszykówkę, piłkę nożną. W szkole prowadzone są zajęcia rekreacyjno - ruchowe. Na każdym poziomie tworzone są klasy o profilu piłki koszykowej dziewcząt i chłopców. Nasi sportowcy ściśle współpracują z MOS, MKS "TRUSO", SZS. W szkole działa Uczniowski Klub Sportowy "JAR"
  8. W szkole jest stołówka szkolna. Obiad dwudaniowy z kompotem kosztuje 3,50.
  9. Gimnazjum nasze może pochwalić się sukcesami na arenie dydaktycznej i sportowej. Znaczącym osiągnięciem naszej placówki jest otrzymanie Certyfikatu "Szkoła z Klasą" a także "Zielona Flaga", "Szkoła Odkrywców Talentów", "Szkoła ekologiczna".
  10. Biblioteka szkolna jest w pełni skomputeryzowana i stanowi szkolne centrum multimedialne. Posiadamy 8 stanowisk komputerowych(4 - dla SP i 4 dla Gim.) - komputery z dostępem do internetu. Oferujemy uczniom swobodny dostęp do internetu
  11. Współpracuje z klubami zagranicznymi na niwie sportowej.
  12. Bezpieczeństwo w szkole zapewniają pracownicy ochrony. W szkole jest monitoring. Funkcjonuje 8 kamer zewnętrznych i 11 kamer wewnętrznych.
  13. W naszej szkole nauczyciele, pedagog szkolny i wychowawcy klas realizują program orientacji zawodowej. Nasi uczniowie co roku uczestniczą w akcjach "Drzwi otwarte", ponadto w "Targach Szkół Ponadgimnazjalnych". Do naszej szkoły zapraszani są absolwenci, którzy prezentują uczniom szkoły, do których aktualnie uczęszczają. Pedagog ściśle współpracuje z doradcą zawodowym w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 2 w Elblągu, dzięki temu m. in. wszyscy uczniowie klas II uczestniczą w warsztatach "Badanie zainteresowań", które pomagają uczniom w rozpoznaniu własnych predyspozycji zawodowych.
  14. Szkoła przygotowuje dla uczniów bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.
  15. Przyjmujemy uczniów spoza rejonu

Kontakt telefoniczny z sekretariatem 55 625 6656
w godzinach 8.00 - 15.00.

Darmowe liczniki

Nadanie sztandarów

Nasza szkoła z lotu ptaka (zdjęcia lotnicze)

Wyniki naszych