wtorek, 28 kwietnia 2015

Katalog Gwiazdor

PLAN SZKOŁY

Szkoła Podstawowa nr 11

1. Szkoła liczy 466 uczniów. Klasy liczą minimalnie 20, zaś maksymalnie 26 uczniów.
  2. Szkoła pracuje od godz. 8:00 do godz. 15:25.
  3. W szkole funkcjonują klasy sportowe o profilu koszykówki na poziomie klas IV - VI, zaś w klasach I-III prowadzone są zajęcia ruchowe w ramach autorskiego programu szkoły "Wesoła pomarańcza". Wszystkie zajęcia są bezpłatne. W zależności od zainteresowania innymi zajęciami pozalekcyjnymi np. tanecznymi, muzycznymi lub teatralnymi, organizujemy takie formy na prośbę rodziców za niewielką odpłatnością.
  4. Uczniowie biorą udział w wielu kołach zainteresowań: artystycznych (koło plastyczne, literacko-artystyczne ABC, muzyczno-plastyczne, teatralne), sportowych (zajęcia taneczno-gimnastyczne, zajęcia gier i zabaw, zajęcia minikoszykówki, marżoretki), naukowych (koło matematyczne KANGUREK, historyczne, informatyczne, j. angielskiego ENGLISH FUN, ekologicznych itp.
  5. Gimnastyką korekcyjną objęte są wszystkie potrzebujące tego typu zajęć dzieci z klas 0 - III. W każdy poniedziałek odbywają się darmowe zajęcia na basenie i lodowisku (sezonowo) dla chętnych klas.
  6. Dzieci mające trudności dydaktyczne uczęszczają na zajęcia korekcyjno- kompensacyjne (kl. I-III) i zespoły wyrównawcze (kl. IV-VI).
  7. Rodzice mogą się kontaktować z nauczycielami telefonicznie, a także podczas konsultacji, które każdy nauczyciel pełni raz w tygodniu. Zebrania klasowe odbywają się w każdą drugą środę miesiąca (kl. I-III) i każdy drugi czwartek (kl. IV-VI) miesiąca.
  8. Świetlica szkolna składa się z dwóch dużych, bogato wyposażonych sal. Czynna jest codziennie od godziny 6:00 do godziny 16:30. Opiekę sprawuje wykwalifikowana, doświadczona kadra pedagogiczna.
  9. W szkole pracuje pedagog i psycholog i logopeda w pełnym wymiarze godzin. Pedagog wspomaga wychowawców prowadząc zajęcia z profilaktyki wychowawczej. Zarówno pedagog jak i psycholog jest do dyspozycji uczniów przez pięć dni w tygodniu. Szkoła zatrudnia logopedę, który prowadzi zajęcia dla uczniów, którzy zostali zdiagnozowani i zakwalifikowani do terapii logopedycznej. Badane logopedycznie są wszystkie dzieci rozpoczynające u nas naukę w klasie pierwszej ioddziale przedszkolnym.
  10. Biblioteka szkolna jest w pełni skomputeryzowana i stanowi szkolne centrum multimedialne. Posiadamy 8 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Oferujemy uczniom swobodny dostęp do internetu
  11. Szkoła dysponuje halą sportową z zapleczem, salą gimnastyczną, salą do gimnastyki korekcyjnej, salą do tenisa stołowego oraz siłownią. Mamy również "Orlika", boisko do piłki nożnej wraz z bieżnią. Wiodącą dyscypliną sportową jest u nas koszykówka, ale uczniowie mogą uprawiać również inne dyscypliny sportowe, w zależności od zainteresowań. Przy szkole istnieje Uczniowski Klub Sportowy JAR, który posiada status organizacji pożytku publicznego. Nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą bezpłatne zajęcia sportowe dla okolicznych przedszkoli w ramach projektu "Wesoła Pomarańcza".
  12. Szkoła nasza odnosi wiele sukcesów na arenie sportowej i dydaktycznej.
  13. Szkoła przyjmuje uczniów spoza rejonu.
  14. Stołówka szkolna oferuje bardzo smaczne obiady dwudaniowe w cenie 3,50 zł.
  15. Opiekę zdrowotną nad uczniami sprawuje pielęgniarka i stomatolog.
  16. Placówka jest pod opieką agencji ochrony. Mamy w szkole zainstalowany monitoring. W newralgicznych punktach szkoły zamontowano 10 kamer zewnętrznych i 16 kamer wewnętrznych.

Kontakt telefoniczny z sekretariatem 55 625 6651
w godzinach 8.00 - 15.00.

Darmowe liczniki

Nadanie sztandarów

Nasza szkoła z lotu ptaka (zdjęcia lotnicze)

Wyniki naszych